סחר בנשים

מי מרוויח מזה ומה אפשר לעשות בשביל לנצח בקרב למען החופש וחיי קרבנות האונס?

מי שעדיין לא שמע\ה על העבדות המודרנית, שנקראת סחר בנשים למטרות זנות, שמתרחשת ממש ברגע שאת\ה קורא\ת את המאמר הזה, הנה בקצרה:
אלפי נשים מוחזקות בערים מרכזיות בישראל בניגוד לרצונן, בדירות ומרתפים בהם הן מוכות ונאנסות רוב שעות היממה. רשויות האכיפה בישראל יודעות בדיוק היכן כלואות הנשים הללו אך לא פועלות לשחררן, וכלי התקשורת כמעט שאינם מדווחים על מצבן. מדובר בתעשייה שמגלגלת מיליארדי שקלים בשנה: תעשיית הזנות.
(עוד מידע בדף הפייסבוק נגד סחר בנשים- מוזמנים להצטרף ולצרף חברים:http://www.facebook.com/groups/175171145427/)

יש אנשים שמאמינים שאם הזנות תהיה ממוסדת, תבוא הגאולה.
מיסוד הזנות כפתרון לסחר בנשים, הוא בהחלט לא הפתרון, מכיוון שמחשבה בכיוון יוצאת מתוך נקודת ההנחה שהפתרון הסופי לבעיה הוא שאם רק יהיו החוקים הנכונים, הבעיה תיעלם כלא הייתה.
האמת הפשוטה והברורה היא, שסחר בבני-אדם הוא דבר לא חוקי בישראל, והזנות היא חוקית.  

אנחנו, האזרחים הפשוטים, נקבל קנסות ודו"חות ועונשים- כל עוד אנחנו לא מאיימים \ לא מקושרים מספיק לאנשים הנכונים.

תעשיית המין, לעומת זאת, היא בידיים של אנשים חזקים מאד, שלא יתנו לחוקים, לעצור אותם.
קריאה ל"פתרון" הסחר בנשים באמצעות מיסוד, הוא פתרון מאד נח בשבילם; כך הזרקור מפגיעה בתעשייה הנוראית הזאת, יילך לכיוון לא אפקטיבי, הרחק ממי שעומד מאחורי התעשיה, ותיווצר מראית עין של פיקוח. המדינה עצמה תהיה חלק מהסחר, צד בעל אינטרס בסחר בנשים, עקב קבלת מיסים, דוחות וקנסות.

מתוח הדו"ח "מיסוד הזנות: בין מיתוס למציאות – מחקר משווה בארבע מדינות" (מאת נעמי לבנקרון): "סקירת המצב בנבאדה, גרמניה, הולנד ואוסטרליה תארה את תבניות המיסוד שנוצרו בכל מדינה. באף אחת מן המדינות שנבחנו לא השיג המיסוד את כל מטרותיו, ואף לא את העיקריות שבהן… הוא הותיר מגזר נרחב של זנות בלתי חוקית, ככל הנראה גדול מן הזנות החוקית. כל המדינות ראינו שבתי בושת שפעלו ברישיון וכחוק העסיקו קורבנות סחר."

ואם נבחר להפעיל היגיון פשוט, הרי בחברה שנותנת לגיטימציה לזנות, תהיה לסוחרי הנשים מוטיבציה להמשיך לפעול.
באיזו דרך יכול גבר שבא לאשה שהוא לא מכיר, לדעת אם אין מישהו מאחורי הקלעים שמאיים עליה שאם היא לא תהיה שם, עם אודם וחיוך מרוח על הפרצוף וזיופי גניחות, היא או הילדים שלה יירצחו?

מי מרוויח מסחר בנשים?

כנופיות שסוחרות בנשים, שרוצחות ופוגעות בנשים "לא ממושמעות" שלא רוצות שיסחרו ויתעללו בהן. כן כן, ממש כמו בזוועות הסרטים הנוראיים ביותר.
למשל כמו סוחר הנשים דודו דגמי שהפרקליטות והמשטרה ניסו לשמור על חיסיון שמו עד לתקופה האחרונה:
http://www.haaretz.co.il/news/law/1.1922220

עיתונים שמרוויחים מפרסום מודעות זנות וסחר בנשים (במכבסת מילים, אמנם: שימוש במילים כמו "מסאג'" שמי שרוצה ללכת לזונה מבין מה שם הקוד הזה אומר…).

גורמים מקושרים כמו משרד עורכי הדין הרצוג-פוקס-נאמן (של שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן ושר הרווחה לשעבר בוז'י הרצוג – כן כן, הצביעות זועקת), שיש להם קשרי עסקים עם תעשיית הפורנו\סחר בנשים:

"משרד עורכי הדין הרצוג־פוקס־נאמן מייצג בעולם את רשת אתרי הפורנוגרפיה של מולי ליטבק, כך נודע ל'כלכליסט." http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3240184,00.html

כתבה נוספת באותו נושא:

  http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3238502,00.html

עוד גורם שמרוויח הוא שוטרים ש"נהנים" ממין בחינם בתמורה לשחיתות ולעבירה על חוקים, ובראש ובראשונה, על כללי המוסר הבסיסיים ביותר.

בשורה התחתונה, זו תעשייה שמגלגלת כמויות עצומות של כסף, והאנשים שמרוויחים ממנה, לא יוותרו בקלות על הכסף שהם עושים!


האור שבקצה המנהרה
המפתח לשינוי: לא לתת להם כסף ולגרום גם לאחרים לא לתת להם כסף

כדאי לנסות לראות שזה לא באינטרס שלנו לקבל מין בתור מוצר צריכה, ולהגיע למצב של ניתוק בין מין ורגשות. מצב זה פוגע במערכות היחסים שלנו, והופך אותנו לאדישים להנאה והסבל של בת הזוג, ונשים ואנשים בכלל.
נכון, גברים (וגם נשים!) רוצים לעשות סקס. לא נכון, שרוצים לעשות את זה בלי רגשות, עם אישה שהם לא פגשו מעולם ולא יודעים עליה דבר כמו מכונה שאיבר המין שולט בה… מזכיר קצת טיעון של אנסים, לא?

יש להסתכל על מי שהולך לזונה, בתור אנס פוטנציאלי. כמיליון גברים בישראל שוכרים מידי חודש שירותי זנות, כלומר רובם מבצעים אונס, ביודעין או שלא, וגם אלה שלא, האקט של שכירת גוף אישה ושכיבה עם אישה שלא באמת רוצה לשכב איתם, אלא לידיעתם עושה את זה כי היא צריכה את הכסף, מגביר אצלם את האדישות כלפי רגשות נשים, ומגביר את הסיכוי שיתעלמו מרגשות נשים, כלומר יפעלו בתוקפנות כלפי נשים. ואכן, תקיפות מיניות והטרדות מיניות של נשים בישראל הן נפוצות מאד.

חשוב להתנגד לזנות, למרות הטענות על "המקצוע העתיק בעולם". יש מקצועות מזיקים ולא רצויים, וזה אחד מהם. רוב העוסקות בזנות עושות זאת במידה כזו או אחרת של כפיה, וגם המעטות שעושות זאת ללא כפיה, לפי מחקרים, בערך כולן עושות זאת מתוך זה שעברו תקיפה מינית בעברן.

יש לערער את הסטטוס קוו שפורנו זה לגיטימי ואנחנו צריכים את זה. זה לא נכון. תעשיית הפורנו היא חלק מתעשיית הסחר בנשים. השתתפות כלכלית בתעשיות הזנות, חשפנות או פורנו היא השתתפות פעילה בסחר בנשים, מימון פעולות אונס. נעשו מספר סרטים שגם מציגים את ההשפעות הממכרות והמזיקות של הצפייה בפורנו.

אפשר להפיץ את המאמר הזה, כך שיגיע להרבה אנשים וייצור הד ציבורי ושינוי!
בהצלחה לכולנו במאבק למען החופש והשחרור!

לקריאה נוספת על סחר בנשים:

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1929693

http://www.facebook.com/groups/175171145427

http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1929679

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s